Cafe racing | Časť tretia – 1H Race Fibo Karting Nové Zámky
920
page-template-default,page,page-id-920,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Časť tretia – 1H Race Fibo Karting Nové Zámky

Pre nás už tradičné podujatie v kruhu priateľov, známych a našich polovičiek vytrvalostných pretekov v sobotu znamenalo štart troch posádok CAFE RACING team-u doplnených o nového spolujazdca a skvelý talent daľšieho mladého Novozámčana – Olivera Višňovského, ktorý sa posadil do motokáry s naším skuseným matadorom Petrom Michačom.

 

Po kvalifikácií boli teamy prerozdelené do dvoch rozjázd, pričom z prvého miesta postúpila posádka CAFE RACING 1 (Lovász – Valigura) do rozjazdy prvej, kde v pozícií favorita bránili prvú priečku pred hladnými mladými talentmi Adamom Leskom a Jakubom Bednárikom z teamu BEL RACING, chalanom ďakujeme za parádnu jazdu, boli ste dôstojným súperom!

 

Avšak ani po chybou skomplikovanom striedaní sa poradie nezmenilo a posádka CAFE RACING team-u si vzala 1. miesto v prvej rozjazde a pripisuje si 25. bodov k svojmu kontu pred posádkou BEL RACING.

 

Druhá rozjazda avízovala dramatický súboj o body. Z druhého miesta v kvalifikácií postúpila posádka EMPIRI CAFE RACING (Michač – Višňovský), so stratou necelej 0,1 s po sčítaní časov. Do druhej rozjazdy tak nastúpili na prvé miesto na štarte. Druhé miesto na štarte po štvrtom mieste v kvalifikácií obsadzovala posádka CAFE RACING 2 (Molnár – Čambalík), ktorá sa však rozhodne neplánovala uspokojiť s touto priečkou.

 

Oliver Višňovský nasadil vysoké tempo a premávka na trati spôsobila, že po prvom striedaní bolo poradie nezmenené a Peter Michač mal problémy s premávkou pri predbiehaní jazdcov o kolo. Kolízia spôsobila penalizáciu STOPnGO a CAFE RACING 2 so stratou vtedy 10 s na prvé miesto túto šancu využil a zaradil sa na prvé miesto. Peťo spustil stíhaciu jazdu a 5 minút pred koncom sa dostal na chrbát Janymu Molnárovi pričom naňho aj zaútočil, no jury tento predbiehací manéver vyhodnotila ako nedovolený a potrestala team EMPIRI CAFE RACING ďalšiou penalizáciou STOPnGO. Tento trest nakoniec spôsobil spadnutie EMPIRI CAFE RACING na tretiu pozíciu za team INGEN. Finálne poradie v závere druhej rozjazdy teda bolo CAFE RACING 2 následovaný INGEN-om a EMPIRI CAFE RACING.

 

Napriek nepriaznivým faktorom, počas tohto týždňa, ale aj drobným incidentom počas pretekov, si všetci členovia teamu zachovali vždy chladnú hlavu, s rozvahou a dôstojne vyriešili všetky starosti, ktoré sa nám postavili do cesty.

 

Oddýchli sme si spoločne od práce a spojili naše priateľstvá a koníček, pretože priateľstvo a vzájomná pomoc sú u nás vždy na prvom mieste. Našu hlavnú ideológiu užiť si preteky a zdielať túto radosť so svojimi blízkymi sme si týmto na 100 % naplnili a už sa tešíme na ďalšiu spoločnú chvíľu s esenciou zvanou motoršport.

 

Za tento Váš férový prístup chalani, Vám všetkým, ďakujem.

 

KL

 

A chceli by sme sa daľej poďakovať naším manželkám a priateľkám a kamarátom za trpezlivosť a podporu, rovnako naším reklamným partnerom a Vám fanúšikom, ale aj organizátorom, ktorí pre nás pripravujú krásne podujatia plné zážitkov a nových skúseností.

 

Ďakujeme

CAFE RACING TEAM