Cafe racing | Časť druhá – SOP Endurance Slovakia Ring
946
page-template-default,page,page-id-946,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Časť druhá – SOP Endurance Slovakia Ring

Vrcholným podujatím nášho tímu mala byť jazda na vytrvalostnom 2 hodinovom preteku na Slovakia Ring-u, s naším špeciálom SEAT LEON SUPERCOPA TDI v zložení Peter Michač a Kristián Lovász.

 

Prípravy trvali od nedele až do štvrtku prakticky neustále, kedy náš žltý Seat okrem iného dostal novú spojku, druhú prevodovku a pracovalo sa každým dňom do neskorých nočných hodín. V stredu prebehlo intenzívne 2 hodinové ostré testovanie vozu. Až na drobnú chybičku chladenia, ktorú sme na mieste vyriešili, auto fungovalo perfektne, a časy nami dosiahnuté boli viac než uspokojivé, to nám dávalo nádeje na skvelý závod plánovaný len o necelých 24 hodín.

 

Bohužiaľ však vo štvrtok nás technika zradila v prvom kole meraného tréningu, odišla nám elektroinštalácia, a napriek obrovskej snahe našich technikov problém na mieste vyriešiť, bolo výsledkom iba sklamanie z odstúpenia. Nemohli sme si zmerať sily v konkurencii ostatných vytrvalostných špeciálov. Napriek tomu, že cesta za úspechom sa javí tŕnistá, nám to v CAFE RACING team-e chuť do budúcich bojov na okruhoch o vzácne sekundy nevzalo! Rozhodli sme sa celé pohonné ústrojenstvo vymeniť, elektroinštaláciu na aute úplne od základu „prekopať“ a skúsime to na Time Attackoch znova, a oveľa rýchlejšie!

 

SLOVAKIA RING – official site

Fibo Karting