Cafe racing | Majstrovstvá Slovenska: Round 1.
1054
page-template-default,page,page-id-1054,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Majstrovstvá Slovenska: Round 1.

V sobotu 21.4.2018 sa uskutočnilo prvé kolo Majstrovstiev Slovenska v halovom kartingu. Podujatie pod záštitou hlavičky SAMŠ prilákalo do haly KartOne Arena v Bratislave spolu viac než 40 jazdcov z celého Slovenska aby spolu bojovali o body do celkového hodnotenia sezóny. Inovované pravidlá a systém prešli tvrdou skúškou.

 

Partia zastupujúca našu domovskú Fibo karting halu prišla v hojnom počte s vysokými očakávaniami. Všetci dali do príprav maximum, treba podotknúť fantastickú iniciatívu Peťa Šútovského, ktorý pre nás organizoval spoločné vyhradené tréningy, ktoré ako sa vo finále ukázalo boli kľúčové pre úspech.

 

Medzi najmenšími a teda v kategórii Junior Mini reprezentovali novozámsku posádku Mathias Vyskoč a Marco Pétery. V prvej rozjazde fantasticky triumfoval Marco a s prvým miestom boli vyhliadky na úspech v tento deň fantastické. Druhá rozjazda však znamenala tvrdý boj v strede poľa a tak konečné umiestnenie pre našich najmenších pilotov znamenalo 3. a 6. miesto.

 

V kategórii Junior majú Nové Zámky najširšiu základňu a tak sme fandili Oliverovi Višňovskému, Adamovi Leskovi, Jakubovi Bednárikovi, Matejovi Prokopovi no aj Sebimu Pástorovi, ktorý spolu s ocinom často navštevujú Fibo Karting. Prvá aj druhá rozjazda sa niesla v boji troch favoritov boja o titul. Najúspešnejší bol Kubík, následovaný Pástorom a Višňovským.

 

Kategória JuniorMax bola tento rok zlúčená aj s kategóriou žien a Fibo karting má tohto roku jediného zástupcu v danej kategórii. Avšak Levente Szabó nenechal nič na náhodu, ukázal výbornú formu a po výborných oboch rozjazdách sa postavil na stupeň víťazov spolu s Tomášom Fialkom.

 

V kategórii senior bol tento rok nováčik Marco Čambalík, spolu s ním reprezentovali Fibo Karting ostrieľaný a skúsený Peter Michač a Marek Valigura.V prvej rozjazde exceloval Peter Michač, pričom Marco Čambalík dokočil piaty a Marek Valigura siedmy. Do druhej rozjazdy sa postavil na pole position Marek Valigura, následovaný Peťom Michačom a štvrtým Marcom Čambalíkom, boj o pozície však v prvých kolách spôsobil nepríjemnú kolíziu Peter Michač sa prepadol na chvost poľa, z čoho najviac vyťažil ako Marek Valigura, tak aj Marco Čambalík. Jazdci Fibo kartingu dokončili pretek v tesnom závese a v opačnom poradí sa postavili na bedňu celkového poradia.

 

Celková bilancia Fibo kartingu je fantasická!

 

V štyroch kategóriach brala spolu 2 prvé, 2 druhé a 2 tretie miesta!

 

Vidíme sa v domácej Fibo karting hale 19.5.2018 na druhom kole Majstrovstiev Slovenska.