Cafe racing | Majstrovstvá Slovenska: Round 2.
1064
page-template-default,page,page-id-1064,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Majstrovstvá Slovenska: Round 2.

Majstrovstvá Slovenska v halovom kartingu v Nových Zámkoch vo FIBO kartingu.

Po krátkej prestávke sa partia Fibo Kartingu a Cafe Racing Teamu stretla opäť a na domácej pôde na podujatí Majstrovstiev, v dňoch 19. a 20.5.2018 sme vo FIBO karting hale spoločne zabojovali o body do celkového hodnotenia. A dopredu prezradíme, že viac než úspešne.

FIBO karting sa znovu prekonal a pripravene drobnosti ako ovocie pre pilotov či špičkový šéfkuchár pomohli zpríjemniť atmosféru v tento slnečný moto-športový deň

Domáci jazdci sa počas posledného mesiaca pripravovali na tento deň poctivými tréningami. Čo predpokladalo, že sú odhodlaní nechať na trati v rámci športových výkonov absolútne všetko zo svojho natrénovaného umenia.

V kategórii Junior bola účasť vysoká a podľa pravidiel tak bolo pole rozdelené na dve skupiny po jednotlivých rozjazdách a superfinále. Avšak vedenie nebolo úplne jednoznačné, vo finále do súbojov zasiahli hlavne naši rýchli jazdci Oliver Višňovský a Sebastián Pástor ktorým ale nebezpečne dýchal na chrbát Tomáš Kubík ale aj ďalší domáci junior Jakub Bednárik. Poradie v jednotlivých rozjazdách ale aj v super finále sa premiešavalo a dramatizovalo. V konečnom dôsledku a po drobných penalizáciach sa však poradie ustálilo nádledujúco: 3. miesto Tomáš Kubík, 2. miesto Sebi Pástor a 1. miesto na domácej pôde Oliver Višňovský. Ďalší reprezentanti si uchmatli rovnako krásne 4. miesto (Jakub Bednarik), 6. miesto (Adam Lesko) a 11. miesto Matej Prokop.

V kategórii Junior MAX už bola situácia ale úplne iná.. Prím tu hral hlavne Levente Szabo, ktorý domácu trať pozná a jednoznačne nenechal nič na náhodu, obe rozjazdy vyhral s výrazným náskokom a bral absolútny maximálny možný počet bodov a zvýšil tak svoj náskok v celkovom hodnotení, za ním sa na druhom mieste umiestnil Tomáš Fialka a na treťom mieste Mikuláš Kačmár.

Najviac vyrovnanou sa však stala kategória Senior, kvalifikačné časy boli s minimálnymi odstupmi a obe rozjazdy znamenali boj jazdcov v top 5. Prvá rozjazda vyšla fantasticky Petrovi Michačovi, ktorý s prehľadom vyhral kvalifikáciu a rovnako udržal vedenie počas celého preteku napriek útokom Marca Čambalíka. Do zamiešania poradia sa zapojil aj Adrian Bleho spolu s Lukášom Benedikom a Marekom Valigurom. V druhej rozjazde zabojoval Marek Valigura, ktorý vyhral kvalifikáciu následovaný Petrom Michačom a Marcom Čambalíkom. Skúsený matador Peter Michač však využil chybu Mareka a posunul sa na prvú priečku, ktorú si udržal a rovnako zbieral plný možný počet bodov. Finálne umiestnenie vyzeralo nakoniec následovne: 3. miesto Marek Valigura, 2. miesto Marco Čambálik a 1. miesto Peter Michač, v kategórii Senior tak brali všetky pódiové miesta domáci reprezentanti, rovnako tak skvelé výsledky pre Cafe Racing Team. Na štvrtom mieste domácu zostavu doplnil Adrián Bleho, ktorý získal rovnaký počet bodov ako tretí Valigura a o umiestnení tak musela rozhodovať až kvalifikácia.

Fantastická bilancia soboty znamenala 6 pohárov z 9tich možných získaných, v každej kategórii triumf domácich pilotov.

V nedeľu 20.5.2018, sa o svoje body pobili najmenší jazdci. Sedem reprezentantov kategórie junior mini si rovnako absolvovalo rozjazdy v skupinách a následnú dvojicu superfinále. Domácimi želiezkami boli Mathias Vyskoč a Marco Pétery. Obaja bojovali statočne a domov si odniesol pohár za prvé miesto Marco Pétery. Mathias obsadil krásne 4. miesto a tým uzavrel bilanciu FIBO kartingu na obsadenie triumfov v každej jednej kategórii na domácej trati.

Úspechy našich jazdcov boli fantastické , výraznou mierou dopomohli k týmto úspechom daľšie desiatky ľudí, ktorí nesú svoju významnú úlohu pri príprave treningov, jazdeckej techniky, trate, podkladov pre médiá, podujatia či občerstvenia alebo len morálnej podpore nášho novozámockého kartingu. Pre týchto členov je už pevnou základňou FIBO karting, ktorý svoju činnosť neustále zlepšuje.

Členovia Cafe Racing Teamu sú vdační za každú postavu na tejto našej domácej kartingovej scéne.

Pretože spolu tvoríme náš novozámocký motošport.